Slovák Surový ve vzteku praštil vlastního brankáře hokejkou do hlavy + video

03.05.2009 12:22

3. května 2009  12:22
Kloten (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Tak tohle se nepovedlo. V zápase, který slovenští hokejisté s českým týmem prohráli ostudně 0:8, předvedl slovenský útočník Tomáš Surový něco, co se jen tak nevidí. Po osmém českém gólu se v návalu vzteku ohnal hokejkou tak, že praštil do hlavy vlastního brankáře Jaroslava Haláka.

Slovenský brankář Halák dostal po inkasovaném gólu od spoluhráče hokejkou do maskyfoto: Reuters

Stalo se tak osm minut poté, co se nechal po sedmém gólu vystřídat ve slovenské brance Ján Lašák. Nechybělo přitom moc a mohl se ještě před koncem druhé třetiny vracet zpátky.

Halák inkasoval pouze jediný gól z hole Eliáše, po něm ale už frustrace slovenských hráčů propukla naplno. Není se co divit, prohra 0:8 je nejvyšší, jakou kdy na mistrovství světa utrpěli.

"Fanouškům se určitě musíme omluvit za to, co jsme dnes předvedli," říkal útočník Michal Handzuš. "Byl to nejhorší zápas, jaký jsem v reprezentaci odehrál. Daleko, daleko nejhorší."

Halák i přes úder do hlavy utkání dochytal. Poté už navíc brankář Montrealu nepustil za svá záda ani jednu střelu.