Rozlosování
Program hokejového mistrovství světa v Německu 2010
Úvodní duel 74. mistrovství světa v ledním hokeji obstará na fotbalovém stadionu Schalke v Gelsenkirchenu domácí Německo s týmem USA a bude útočit na světový rekord v návštěvnosti na jednom utkání. Pořadatelé se chtějí zapsat do Guinnessovy knihy rekordů s 76 152 diváky. Čeští hokejisté vstoupí do turnaje v neděli 9. května proti Francii, zápasy základní i osmifinálové skupiny sehrají v Mannheimu.
V Mannheimu se bude hrát i osmifinálová skupina F, kde v případě postupu čekají český výběr zápasy s třemi nejlepšími celky základní skupiny B. Osmifinálová skupina E v Kolíně nad Rýnem vykrystalizuje ze skupin A a D, poslední týmy ze základní skupin čeká boj ve skupině o udržení.
Ve čtvrtfinále na sebe narazí týmy podle klíče 1E - 4F, 2E - 3F, 1F - 4E, 2F - 3E. Celky z prvních a druhých míst budou ve čtvrtfinále pokračovat nadále v dosavadních dějištích, hůře umístění účastníci play-off budou muset cestovat z Kolína nad Rýnem do Mannheimu nebo opačně. Semifinále a boje o medaile už pak hostí jen kolínská Lanxess Arena.
Skupina A (Kolín nad Rýnem): |
Rusko, Bělorusko, Slovensko, Kazachstán |
Skupina B (Mannheim): |
Kanada, Švýcarsko, Lotyšsko, Itálie |
Skupina C (Mannheim): |
Švédsko, Česká republika, Norsko, Francie |
Skupina D (Kolín nad Rýnem): |
Finsko, USA, Německo, Dánsko |
Program mistrovství světa v ledním hokeji 2010: | ||
Pátek 7. května: | ||
20:15 | USA - Německo (D) | ČT2 |
Sobota 8. května: | ||
16:15 | Kanada - Itálie (B) | ČT4 |
20:15 | Švýcarsko - Lotyšsko (B) | ČT4 |
20:15 | Finsko - Německo (D) | |
Neděle 9. května: | ||
16:15 | Bělorusko - Kazachstán (A) | |
16:15 | Česká republika - Francie (C) | ČT2 |
20:15 | Slovensko - Rusko (A) | ČT2 |
20:15 | Norsko - Švédsko (C) | |
Pondělí 10. května: | ||
16:15 | Švýcarsko - Itálie (B) | |
16:15 | USA - Dánsko (D) | ČT4 |
20:15 | Lotyšsko - Kanada (B) | ČT4 |
20:15 | Německo - Finsko (D) | |
Úterý 11. května: | ||
16:15 | Rusko - Kazachstán (A) | |
16:15 | Česká republika - Norsko (C) | ČT2 |
20:15 | Bělorusko - Slovensko (A) | ČT2 |
20:15 | Švédsko - Francie (C) | |
Středa 12. května: | ||
16:15 | Itálie - Lotyšsko (B) | |
16:15 | Dánsko - Německo (D) | ČT4 |
20:15 | Kanada - Švýcarsko (B) | ČT4 |
20:15 | Finsko - USA (D) | |
Čtvrtek 13. května: | ||
16:15 | Rusko - Bělorusko (A) | ČT4 |
16:15 | Francie - Norsko (C) | |
20:15 | Kazachstán - Slovensko (A) | |
20:15 | Švédsko - Česká republika (C) | ČT2 |
Pátek 14. května: | ||
16:15 | 2A - 3D (E) | ČT2 |
16:15 | 2B - 3C (F) | |
20:15 | 1D - 3A (E) | |
20:15 | 1C - 3B (F) | |
Sobota 15. května: | ||
16:15 | 4D - 4A (G) | |
16:15 | 4B - 4C (G) | |
20:15 | 1A - 2D (E) | |
20:15 | 1B - 2C (F) | ČT2 |
Neděle 16. května: | ||
12:15 | 4C - 4D (G) | |
12:15 | 4B - 4A (G) | |
16:15 | 3D - 1A (E) | ČT4 |
16:15 | 3B - 3C (F) | |
20:15 | 2D - 3A (E) | |
20:15 | 1C - 2B (F) | ČT2 |
Pondělí 17. května: | ||
16:15 | 1D - 2A (E) | ČT2 |
16:15 | 3C - 1B (F) | |
20:15 | 3A - 3D (E) | |
20:15 | 2C - 3B (F) | ČT2 |
Úterý 18. května: | ||
12:15 | 4D - 4B (G) | |
12:15 | 4A - 4C (G) | |
16:15 | 2A - 2D (E) | |
16:15 | 2B - 2C (F) | ČT2 |
20:15 | 1A - 1D (E) | |
20:15 | 1B - 1C (F) | ČT2 |
Čtvrtek 20. května (čtvrtfinále): | ||
16:15 | 1E - 4F nebo 2E - 3F | ČT2 |
16:15 | 1F - 4E nebo 2F - 3E | ČT4 |
20:15 | 1E - 4F nebo 2E - 3F | ČT2 |
20:15 | 1F - 4E nebo 2F - 3E | ČT4 |
Sobota 22. května (semifinále): | ||
14:00 | vítěz 1E/4F - vítěz 2F/3E nebo vítěz 1F/4E - vítěz 2E/3F | ČT2 |
18:00 | vítěz 1E/4F - vítěz 2F/3E nebo vítěz 1F/4E - vítěz 2E/3F | ČT2 |
Neděle 23. května: | ||
16:15 | o třetí místo | ČT2 |
20:30 | finále | ČT2 |