Jágr se Švédských her nezúčastní, kvůli chřipce se omluvil

01.02.2009 14:44

 

Jágr se Švédských her nezúčastní, kvůli chřipce se omluvil

Hokejový útočník Jaromír Jágr se nakonec Švédských her nezúčastní. Přestože reprezentační kouč Vladimír Růžička zařadil hvězdu omského Avangardu do nominace, šestatřicetiletý hráč se z třetího podniku Euro Hockey Tour pro nemoc omluvil. „Jarda s námi nejede, je nemocný,“ potvrdil Růžička pro Sport.cz. Místo Jágra Růžička povolal Petra Kumstáta z Karlových Varů.

1. 2. 2009 12:55 - 1. 2. 2009 13:03 Aktualizováno PRAHA

Vladimír Růžička si přitom na tiskové konferenci, na které nominaci na Švédské hry odtajnil, pochvaloval, že síla národního týmu s přítomností hvězdného forvarda vzroste. "Původně jsme o něm sice neuvažovali, ale když řekl, že by klidně jel, byli jsme samozřejmě rádi. Je to hráč, který se nemusí zkoušet a počítáme s ním na mistrovství světa." Nyní si ale bude muset poradit bez Jágra.

Zklamaní tak budou i čeští diváci, kteří i díky Jágrovi skoupili všechny lístky na čtvrteční zahajovací zápas třetího podniku série Euro Hockey Tour s Finskem. Ten se odehraje v pražské O2 Areně. Poté se již národní tým přesune do Stockholmu, kde jej o víkendu čekají reprezentace Švédska a Ruska.

Jágr se naposledy objevil v reprezentačním dresu loni v listopadu při přátelském zápase se Slovenskem v rámci oslav 100 let českého hokeje.

Lídr Omsku a jeho novopečený kapitán svému týmu nepomůže ani v nedělním utkání Kontinentální ligy, kdy Avangard na svém ledě přivítá Sibir Novosibirsk.

Zpět
PRODEJ A VÝMĚNA AUTOGRAMŮ a ostatní