Slovenský rodák se málem stal maďarským hrdinou

25.04.2009 12:15

25. dubna 2009  13:55
Kloten (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Když v 55. minutě vyrovnával Tomáš Šille v zápase proti Slovensku na 3:3, připomínala atmosféra v hledišti s hořící dýmovnicí pod kotlem fandů outsidera maďarské hokejové povstání. Slovenskou ostudu odvrátil nakonec třináct sekund před koncem Bartečko.

Tomáš Šille kontroluje situaci a slovenského soupeře před maďarskou brankou.

"Nebylo by sportovní nepřiznat, že Slováci byli lepší," řekl po zápase slovenský rodák v maďarském dresu Tomáš Šille.

Dlouho jste vzdorovali Slovákům, ale na gól třináct sekund před koncem se už těžko odpovídá...
Slováci mají na mistrovství velmi silný výběr, což dokázali všichni hráči, jednoduše nás převyšovali ve všech činnostech. Nebylo by sportovní tuhle skutečnost nepřiznat. Naše bojovnost nestačila.

Nebylo chybou, že jste pouze bránili remízu 3:3?
Jak jsem již říkal, stál proti nám silný, vyspělý tým, který to dokázal ve všech třetinách zápasu. Slováci hrají samozřejmě v těch nejkvalitnějších ligách na světě. My jsme bojovali i za naše fanoušky, kteří nás povzbuzovali a hnali dopředu. Na konci zápasu jsme se soustředili na obranu a snažili se ten výborný výsledek udržet, ale bohužel se nám to nepodařilo.

Jaký to je pocit vstřelit gól Slovensku?
Já chci dát v každém zápase gól a právě pro takové pocity člověk hraje hokej. Je mi to jedno, jestli vstřelím gól Slovensku, Kanadě, Rusku nebo Finsku, já to nijak nerozlišuji.

Vypadá to, že s Běloruskem to pro Maďarsko bude existenční utkání, berete to tak?
Nechci předbíhat, ve skupině nás čekají ještě dva zápasy a každý z nich bude začínat od vyrovnaného stavu 0:0. Uvidíme, jak to všechno dopadne.

Jaká slova padla bezprostředně po zápase v kabině?
Náš trenér poděkoval všem hráčům za předvedený výkon.